هر آنچه را که باید برای تمیز کردن ماشین لباسشویی بدانیم
به این مطلب امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید

هر آنچه را که باید برای تمیز کردن ماشین لباسشویی بدانیم

عدم تمیز کردن و تمیز نگه داشتن واشر ممکن است منجر به بوی بد، میکروب، باکتری و قالب شود .

من اولین بار که تجربه کردم ، لکه های سیاه و سفیدی در لباس هایم دیدم ، در ابتدا من فکر کردم این فقط یه باقی مانده کاغذی ، پولی یا چیز دیگری است که در نهایت متوجه شدم که درام ماشین لباسشویی من ایراد دارد . هفته ها تلاش کردم راه های مختلفی برای خلاص شدن از این مشکل را پیدا کردم .

در این مقاله ، بهترین روش برای تمیز کردن یک ماشین لباسشویی و هر آنچه را که باید برای تمیز کردن ماشین لباسشویی بدانیم در داخل و خارج و همچنین پنج مواد تشکیل دهنده را می توان برای حذف بو ، قالب و انبساط استفاده نمود پس با من همراه باشید

معمولا تمیزکردن بدنه ماشین لباسشویی کار ساده ای است اما  رفع بوی بد و تمیزکردن لاستیک ماشین لباسشویی تمام اتومات نیاز به توجه و دقت بیشتری دارد .

ابتدا مهر و موم واشر و درب را تمیز کنید

ابتدا مهر و موم واشر و درب را تمیز کنید

یکی از بخش های فراموش شده ماشین لباسشویی تمیزی واشری است که درقسمت جلویی و مماس با درب ماشین تعبیه شده علاوه بر این بخش سایر بخش های داخلی و خارجی ماشین باید مرتب تمیز شوند . اکسید هیدروژن یا سرکه هر نوع قالب یا روغن را از بین می برد و محل را ضد عفونی می کند . بعد از یک ساعت ، مهر و موم واشر و مهر و موم را تمیز کنید یا می توانید از مسواک استفاده کنید .

باز کردن درب ماشین

بعد ازهربار شستشو لباس ها ، ازتخلیه کامل لباس ها واشر چرمی را با یک دستمال نخی خشک و تمیز کنید و درب لباسشویی را باز بگذارید تا رطوبت داخل آن رفع شود .

محفظه ی صابون مایع

محفظه ی صابون مایع یا شوینده ها به مرور زمان با تغییر رنگ ، بوی بدی ایجاد می کنند .

بهترین روش برای جلوگیری ازاین مشکل ، استفاده از مواد شوینده به اندازای لازم است اگر اشتباها این قسمت را بیش ازحد پر کردید ، با یک دستمال مرطوب آن را پاک کنید تا به مرور زمان بوی بدی ایجاد نشود .

تمیز کردن واشر ماشین لباسشویی

بسته های لاستیکی و حفره های واشر را با حوله های کاغذی خیس خورده در پراکسید هیدروکور چند ساعت قبل از پاک کردن خشک کردن ، آن را خیس کنید . ممکن است لازم باشد از برس نرم برای تمیز کردن آن استفاده کنید .

پاکسازی ماشین لباسشویی

هرچند ماه یکبار ماشین لباسشویی را پاک سازی کنید . این کار به دوام بیشتر دستگاه کمک می کند .

نکته های بیشتر

با استفاده از مایع سفید کننده وآب داغ : داخل محل مخصوص مایع شستشو یک فنجان مایع سفید کننده ریخته ولباسشویی را بدون لباس وآب گرم روشن کنید تا چند دقیقه دراین حالت کار کند این کار باعث می شود ماشین به صورت فوق العاده ای تمیز و پاک سازی شود .

همچنین می توان دریک ظرف جوش شیرین و آب را مخلوط کرد و داخل محفظه ی شستشو ریخت و کمی سرکه را از دراصلی لباسشویی { درب مخصوص لباس } داخل فضای اصلی ریخت و ماشین را درحالت نرمال و شستشوی با آب گرم قرار دهید و اجازه بدهید ماشین چند دقیقه ای کار کند.

سرکه و جوش شیرین به صورت طبیعی رسوبات معدنی جمع شده درماشین را تخریب و درخود حل می کند و تمامی قارچ ها و کپک ها را ازبین میبرد .

اگر هنوز سوالی دارید در مورد تمیز کردن ماشین لباسشویی ، در همین مقاله می توانید از کارشناسان ما سوال کنید و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

منبع : Google

مژگان دهقان

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید