لوازمی را که نباید در ماشین لباسشویی شست ؟
به این مطلب امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید

لوازمی را که نباید در ماشین لباسشویی شست ؟

در رابطه با لوازمی که نباید در ماشین لباسشویی شست ؟ امروز می خواهم به چندین نکته از جمله جنس های مموری فوم ، شستن جوراب ، کرک و موی حیوان و مواردی ضرروی که الزاما باید هر خانم و یا استفاده کننده از ماشین لباسشویی لازم است بداند ، صحبت کنم . امروزه با توجه به قیمت بالا رفتن ماشین های لباسشویی ، باید بسیار مواظب دستگاه خود باشیم که دچار نقص ، عیب و مشکلاتی که در این مقاله می خوانید نشوید ، بنده مژگان دهقان هستم از تیم ایزی بان ، لطفا با من همراه باشید .

شست بالش های مموری فوم آسیب در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی به بالش های مموری فوم آسیب میزنند و حتی می تواند آنها را تکه تکه کند . پس بالش های فومی خودتان را در ماشین لباسشویی نگذارید مگر اینکه روی برچسپ آن قید شده باشد که شما مجاز به این کار هستید .

مموری فوم ، یک فوم هوشمندی است که در تجهیزات پزشکی وتشک خوش خواب استفاده می شود .

شستن جوراب با ماشین لباسشویی

لباس هایی هستند که باید با دست شسته شوند مثل جوراب که مستعد نخ کش شدن و پاره شدن هستند

کرک و موی حیوان در ماشین لباسشویی

 

چیزهایی که کرک و موی حیوان روی آن است :

جدا کردن موی حیوانات از روی لباس کار مشکلی است و حتی انداختن لباسی که موی حیوانات به آن چسپیده کار را بدتر می کند زیرا وقتی موی حیوان خیس می شود بیشتر به لباس می چسپد و همچنین به مخزن لباسشویی و حتی احتمال اینکه مسیرهای تخلیه را ببندد زیاد است و منجر به کمتر شدن کارایی و عملکرد ماشین لباسشویی شما می شود .

چیز هایی که لکه یا آثاری از مواد قابل اشتعال دارد :

همیشه مواد قابل اشتعال را از ماشین لباسشویی دور نگهدارید مثلا گازوئیل ، روغن موتور یا روغن پخت وپز ، تینر ،الکل زیرا خشک کن لباسشویی دشمن لباس شما خواهد شد به علت اینکه گرمای زیاد میتواند منجر به سوختگی لباس شود حتی ممکن است باعث جرقه وانفجار آن شود .

لباس هایی که یراق دوزی ، ملیله دوزی شده اند را نباید در لباسشویی شست زیرا باعث آسیب آن ها می شود .

لوازمی که بسیار بزرگ هستند فضایی برای حرکت داخل مخزن لباسشویی ندارند اولا : تمیز نخواهند شد ، دوما : به موتور لباسشویی آسیب می رساند . 

چیز هایی که از پشم و مخمل و کشمیر درست شده اند به علت بد فرم شدن آنها و حتی ممکن است آب بروند .

مواردی که که باید برای دوام بیشتر ماشین خود رعایت کنید :

خیلی کم پیش میاید که کپک ها در محیط های خشک تولید و زیاد شوند ولی همیشه فضا های مرطوب ، محل مناسبی برای تولید و تکثیر کپک ها هستند . کپک ها باعث خارش چشم ها ، خس خس سینه و احتقان در افرادی میشود که مستعد آلرژی هستند پس بهتر است پس از پایان شستشو درب آن را کاملا باز بگذارید تا داخلش خشک شود و قسمت لاستیکی دور درب را با دستمال نرم خشک کنید .

هیچ وقت لباس های شسته شده را در ماشین رها نکنید ، زیرا بیشتر از ۳۰ دقیقه ماندن لباس های خیس داخل لباسشویی باعث تولید کپک ها و بسیاری از باکتری های آلرژی زا میشود پس بعد از پایان شستشو بدون فاصله لباس ها را خارج و پهن کنید .

هیچ وقت لباسهای نشسته را داخل فضای بسته ماشین انباشته نکنید زیرا رطوبت ، عرق و آلودگی لباس های کثیف باعث تولید میکروب ها و نفوذ آن داخل لباس می شود .

 

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید . 

مژگان دهقان

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید