چگونه یخچال مان را ساماندهی کنیم ؟
به این مطلب امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید

چگونه یخچال مان را ساماندهی کنیم ؟

معمولا بیشتر خانم های ایرانی از فضای یخچال خود ناراضی هستند درحالیکه اگر طرز صحیح چیدمان یخچال را بدانند مشکلی ندارند . اگر بخواهید یخچال را تمیز کنید ، تمیز کردن آن بحثی جدا و چیدن طبقات آن هم امری جداگانه است که باید آنها را رعایت کنید . مدیریت یخچال کار هر کسی نیست . باید بدانید در کدام طبقه یا کشو چه مواد غذایی را جایی دهید . بهترین شیوه قرار دادن مواد غذایی کدام است ؟

امروز سعی میکنم طریق حرفه ای چیدمان یخچال را به شما توضیح دهم .

چگونه یخچال را به صورت حرفه ای سامان دهیم؟

وقتی بحث ساماندهی و چیدمان یخچال پیش می آید ، همه دوست دارند که از آشپزخانه ها و رستوران های حرفه ای ایده بگیرند زیرا آنها مواد غذایی را به صورت کاملا بهداشتی و مطمئن در یخچال قرار میدهند و درجه حرارت پخت مواد غذایی را مورد توجه قرار میدهند .

همیشه چیز هایی که نیاز به پخت ندارند مثل مواد غذایی آماده شده یا باقیمانده غذا ها را درطبقات بالایی قرار دهید و خودتان هم به آنها نظم دهید . طبقات بالاتر بیشترین استفاده را بین اعضای خانواده دارند . درطبقات پایین موادی را که باید پخته شوند ، مثل گوشت ومرغ ، قرار دهید زیرا درجه حرارت کمتری برای نگهداری این مواد دارند .

این را یادتان باشد ، موادی که برای پخته شدن نیاز به درجه حرارت بالایی دارند ، برای نگهداری نیازمند درجه حرارت خیلی پایین هستند . اگر این موارد را رعایت کنید هیچ مشکلی برای مواد غذایی پیش نمی آید .

تدابیر درساماندهی یخچال :

یک سری تدابیر و فوت و فن به شما یاد میدهم که بتوانید یخچال خود را ساماندهی کنید .

طبقات بالاتر :

باقیمانده غذا ،نوشیدنی ها،غذاهای آماده،غذاهایی که نیازبه پخت ندارند مثل پنیر وماست وگوشت های آماده مثل کالباس

طبقات پایین:

مواد غذایی که برای پخت غذا به آن نیاز دارید مثل گوشت و مرغ را در طبقات پایین قرار دهید

درب یخچال :

درب یخچال گرم ترین قسمت یخچال است . بنابراین فقط ادویه جات و چاشنی های غذا را آنجا قرار دهید . هیچوقت تخم مرغ یا شیر را در درب یخچال قرار ندهید . آنهارا باید در سرد ترین قسمت یخچال بگذارید.

کشو ها در یخچال

کشوها :

مرطوب ترین قسمت یخچال شما کشو است . این حس به شما منتقل میشود که میتوانید میوه ها وسبزیجات را در آن قرار دهید ولی این ریسک بزرگی است که سبزیجات و میوه های تازه را دریک کشو قرار دهید زیرا رطوبت بالایی دارند و باید جداگانه قرا دهید .

پس راه حل چیست؟

اگر یخچال شما دوتا کشو دارد . یک کشو را منحصرا برای سبزیجات و کشو دیگر را برای مواد خام مثل گوشت و مرغ درنظر بگیرید . اگر یکی از کشوها بالای دیگری است ، از کشوی پایین تر برای مواد خام مثل مرغ و از کشوی بالاتر برای سبزیجات استفاده کنید . همیشه کشو های یخچال را کاملا تمیز نگه دارید زیرا به علت رطوبت بالا مستعد آلودگی میباشند .

امیدوارم باخواندن این مقاله بتوانید یخچال خود را به بهترین شیوه نظم دهید .

منبع : The kitchn

نژاد حاجی

بنده شمامی ، مدیر عامل شرکت ایزی بان هستم . همه هدف و تلاش من برای کمک به مشتریان عزیز برای انتخاب یک محصول خوب سپس یک پشتوانه خوب می باشد که این پشتوانه قوی را به اسم ( ایزی بان ) نامیده ام و در خدمت شما مشتریان عزیز هستم .

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید