همه چیز در باره پکیج ها – بخوانید

همه چیز در باره پکیج ها – بخوانید

روز های زمستان ، بهترین وسیله برای گرم کردن خانه داشتن یک پکیج می باشد به همین دلیل در این مقاله امکانات یک پکیج ، معایب و مزایای آن را بررسی می کنیم . لطفا با این مقاله همراه باشید .

وظیفه فن در پکیج :

فن در پکیج وظیفه ی تخلیه محصولات احتراق و تامین هوای احتراق را برای برنر دارد ، همیشه باید قدرت فن را در نظر بگیرید که وابسته به چند عامل است که باید به آنها دقت شود :

اولین آنها اندازه ی منوکسید کربن تولیدی در شعله است و گاز هایی که باعث احتراق ناقص می شوند مثل پروپان { جی ۲۱ } که باید اندازه آن کمتر از هزار ppm باشد .

با افزایش قدرت فن می توان این عدد را کاهش داد ولی یک مشکلی که طراح با آن روبه رو می شود این است که باید تعداد صفحات برنر را افزایش دهد و همچنین قطر سوراخ های نازل را نیز زیاد کند ، ضعیف بودن مبدل اصلی پکیج است .

این را بخاطر داشته باشید پکیج هایی که تعداد برنر کمتر و فن ضعیف تر ، توان مشابهی را با پکیج مشابه خود با تعداد برنر بیشتر داشته باشد ، پکیجی بسیار مهندسی و با تکنولوژی پیشرفته است .

پکیج فن دار انتخاب کنیم یا بدون فن :

پکیج فن دار طرفداران بیشتری نسبت به پکیج بدون فن دارد زیرا در این پکیج ها محفظه احتراق بسته می باشد . مثلا اگر پکیج در بالکن باشد ، وزش باد شعله را خاموش نمی کند ولی در صورتی که در پکیج بدون فن تمام استاندارد های لازم رعایت شده باشد ، بهتر است پکیج بدون فن استفاده کنید .

اگر مایل به استفاده از پکیج بدون فن هستید بهتر است حتما محل پکیج توسط کارشناسان این امر بررسی شود .

اگر بخواهیم دود حاصل از احتراق را در پکیج ، از دیواری کناری به صورت افقی به فضای تراس یا بیرون هدایت کنیم ، بایداز پکیج فن دار استفده کنیم که می تواند با دود کش دوجداره ۶-۱۰ به بیرون به طور مستقیم وضع شود یا با دود کش تک جداره ی سایز ۶ به بیرون برود و یا با دود کشی که داخل دیوار کار گذاشته شده و تا پشت بام بالا رفته وضع شود .

خرید پکیج فن دار مستلزم چه شرایطی است ؟

  1. -این پکیج ها طوری طراحی شده اند که نیازی به استفاده از دود کش ساختمان ندارند .

  2. -هرگز نباید جداره ی بیرونی این پکیج ها را جدا کنیم و از هوای محیط اطراف محل نصب دستگاه استفاده کنیم .

  3. – لوله دود کش پکیج دیواری فن دار حتما باید به محیط بیرون از محل نصب دستگاه ارتباط داشته باشد .

  4. -طول لوله دود کش این پکیج ها چهار متر افقی است که به ازای استفاده از هر زانو، یک متر از چهار متر طول لوله دود کش کم کنید .

  5. -اگر دود کش مناسب در محل وجود نداشته باشد و یا دود کش موجود در ساختمان از کشش مناسب برخوردار نباشد حتما از پکیج فن دار استفاده کنید .

  6. – دود کش مخصوص دوجداره پکیج دیواری فن دار وظیفه ی تخلیه  دود دستگاه به محیط بیرون و تامین هوای تازه مورد نیاز سوختن در دستگاه را از محیط بیرون برعهده دارد

  7. و هرگز نباید به داخل دود کش ساختمان متصل شود .

  8. -هرگز نباید دود کش مخصوص پکیج فن دار دستکاری شود .

پکیج تک مبدل بخریم یا دو مبدل :

پکیج های دو مبدل شامل مبدل اصلی و مبدل ثانویه هستند . در این پکیج ها مدار گرمایش به کمک مبدل اصلی و آب گرم مصرفی ، به کمک مبدل ثانویه گرم می شود و مبدل اصلی ، توسط برخورد مستقیم شعله ، آب شوفاژ را گرم می کند و مبدل ثانویه ، آب مصرفی  لوله را با آب گرم شده در مبدل اصلی گرم می کند

تماس مستقیمی با شعله پکیج ندارد به همین علت پکیج های دومبدل رسوب کمتری دارند ولی در پکیج های تک مبدل آب گرم و آب شوفاژ هر دو در تماس مستقیم با شعله هستند و زود تر از پکیج دو مبدل گرم می شوند .

اما به علت تماس مستقیم آب گرم مصرفی با شعله ، تمام کار بر عهده  یک مبدل در دستگاه است که باعث رسوب گذاری بیشتر این پکیج ها می شود . مزایایی که برای پکیج دیواری دو مبدل می توان گفت ، تولید آب گرم مصرفی یک نواخت و رسووب کمتر می باشد . مزیت پکیج دیواری تک مبدل ، استهلاک کمتر به علت فعال نبودن پمپ در حالت تابستانی و تولید آب گرم مصرفی سریع تر می باشد .

بهتر است برای مکان هایی که املاح آب آنها بالای ۵۰۰ ppn است از پکیج دو مبدل و برای محیط های آب کمتری دارند از پکیج تک مبدل که به صرفه تر است استفاده کنند .

مارک های مختلف پکیج :

امروزه باتوجه به کوچک تر شدن واحد های مسکونی تمایل به خرید پکیج های دیواری بیشتر شده است . هم اکنون بیش از پنجاه برند مختلف پکیج در ایران وجود دارد . از بین این برند ها می توان به مارک های بوتان ، ایساتیس ، رو بلو ، تاچی ، لورچ ، آریستون ، بوش ، فرولی ، ایمرگاس اشاره کرد .  که پکیج های آریستون ، تاچی ، فرولی و ایمر گاس پکیج های معروف ایتالیایی هستند .

ازبین این برند ها ، بوتان و ایران رادیاتور پرفروش ترین برند می باشند و حتی جدید ترین مدل خود را برای متراژهای زیر دویست متر عرضه کرده اند .

قیمت های مختلف پکیج :

قیمت پکیج های آریستون { صدرصد ساخت ایتالیا  }از  ۸ میلیون تا ۱۲ میلیون می باشد .

پکیج های ایرانی هم از پنج میلیون به بالا می باشند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.